Hírek : Nem tudtunk meglepetést okozni

Nem tudtunk meglepetést okozni

Z.K.  2013.09.23. 13:08

A Fehérgyarmat felnőtt csapata is begyűjtötte a két pontot.

A junior meccs után a felnőttek is elkezdték a bajnokságot. Azzal a Fehérgyarmattal mérkőztünk meg, akivel tavaly nagy csatát vívtunk a harmadik helyért, ami végül a minék lett. Idén tovább erősödött a gyarmati legénység. Három román idegenlégióst, és egy volt mátészalkai játékost igazoltak. Ebből is, valamint abból, hogy idegenben egy mérkőzés sem mondható könnyűnek, tudtuk hogy nem mi vagyunk az esélyesebbek. Ettől függetlenül mindent meg akartunk tenni a sikerért.
A kissé hiányos csapatunk nagyon jól kezdte védekezésben a mérkőzést. Sokat mondó, hogy több mint tíz perc játék után 2-2 volt az állás. Ezután több gól született, de végig egymás nyomában haladt a két csapat. Mind támadásban, mind védekezésben jók voltunk. Ennek köszönhetően a félidőben nagyon szoros volt az állás, mindösszesen két góllal vezetett a hazai csapat.
A második játékrészben jobban alakult a játékunk. Továbbra is meggyőzőek voltunk, és jobban tudtuk semlegesíteni a Fehérgyarmat támadásit. Pardi Laci, Kovács Feri és Varga Gabi kimagasló játékának köszönhetően a félidő közepére öt gólosra növeltük a második félidő elején átvett vezetésünket. Kapusunk Ékes Ádám is nagyon jól védett, nagy biztonságot adott hátulról a csapatnak. Ekkor azonban vendéglátóink kihasználták a "hosszabb" kispadjuk előnyeit. Friss játékosokat bevetve egy nagy rohanásba kedztek, amit a mi már kissé fáradó játékosaink nem tudtak eredményesen leragálni. Az utolsó tíz percre már döntetlen állásnál fordultunk, amit a gyarmat tudott győzelemmé érlelni. Nem érdemelt győzelmet a sokszor eldurvuló hazai gárda (3 piros lapot kaptak). A játék képe alapján a legreálisabb eredmény a döntetlen lett volna, de nem sikerült megszerezni az egy pontot.
Két dolog azonban újra kiderült a csapattal kapcsolatban. Az első, hogy óriási tartása van a csapatnak, és nagybetűs CSAPATként tudnak harcolni egymásért. A másik dolog pedig, hogy továbbra is a legjobb szurkolótábor támogat bennünket. A mérkőzés nagy részét mindkét szurkolótábor végigkiabálta, de a végig sportszerűen buzdító (körülbelül 50) vendég szurkolók túl tudták kiabálni a nagyobb hazai tábort. Köszönjük mindenkinek eki elkísért minket, és óriási szeretettel várunk mindenkit a szombaton a Debrecen elleni mérkőzésen.